Stavba listnatých stromů

Stavba listnatých stromů je poměrně jednoduchá a finančně nenáročná. Jako jedinou nevýhodu bych viděl jedině časovou náročnost. Mě jeden vzrostlý strom trvá vyrobit zhruba 3-4 hodinky. Ovšem výsledek je realističtější než kupované levné stromy. Co budeme tedy potřebovat? Potřebovat budeme laněný jednožiloví vodič průřezu 1,5 milimetrů čtverečných. Tomuto vodiči se také říká v hantýrce elektrikářů licna. Dále budeme potřebovat nůž, postranní štípací kleště, lepidlo, bezbarvý lak, Mouku hladkou, barvu a konečně kouzelný NATUREX od Poláka zvolené barvy. Já používám Naturex střední - Zelená světlá k.č. 9022, Naturex jemný - Zelená dubová k.č. 9015 a Naturex jemný - Zelená břízová. 

Celková stavba začíná zbavení izolace licny nožem. 

Z oholené licny si postranními štípacími kleštěmi nastříhám zhruba 19 cm dlouhé kusy. 

Těchto kusů budu potřebovat zhruba osm

Tyto kusy přiložím k sobě a srovnám je. Potom je pěkně zakroutím k sobě asi do 4-5 cm a konec zafixuji vteřinovým lepidlem, aby se mi konec netřepil. Někdo je proletuje cínem. To ovšem záleží na Vás. Tím mi vznikl kmen budoucího stromu.

Tento kmen přilepím a obalím toaletním papírem, abych zakryl strukturu zakrouceného drátu.

A začnu vytvářet jednotlivé větve. Postupně si vyčlením pramen a ten postupně kroutím, až nakonec vzniknou jednotlivé větve. Přebitečné zbytky odštípnu.

Postupuji dokud nevznikne kostra stromu. Kostru dále upravím do požadováného tvaru. Když mám hotovou kostru, postříkám jí celou bezbarvým lakem a rychle posypu hladkou moukou. Tím imituji kůru stromu. Následuje barvení celé kostry stromu. Já používám barvu ve spreji TAMIYA COLOR Red Brown TS-1. Tím mám kostru připravenou k aplikování Naturexu.

Naturex v žádném případě nestříhám, abych se vyhnul pravidelným tvarům. Utrhnu přibližně požadovaný kousek a ten natahuji do všech stran až mi vznikne prapodivný chuchvalec. Používám pinzetu kterou Naturex natahuji a špejlí ho přidržuji ke stolu.

Potom následuje postupné lepení Naturexu na kostru stromu. Nejdřím potřu větvičky lepidlem a ne ně přikládám chuchvalec Naturexu. Postupuji postupně od zdola kostry na horu. Po zaschnutí Naturexu na kostře stromu postupně načechrávám Naturex, abych docílil vzdušnější koruny stromu. Celí celek zafixuji nástřikem bezbarvého laku a ještě než lak zaschne posypu celý strom zbytky opadaného Naturexu.

Výsldek může vypadat třeba takto ....

Určitě si všimnete, že na bříze nejsou její typické černé flíčky. V době focení je naměla, ale teď je vše napraveno.