Stavba 14 - Les

Měl jsem zase trochu čas na modul a tak jsem se pustil do stavby lesního podloží na kopci. Na podloží lesa jsem použil tři druhy foliáží od Poláka ve třech pruzích. V prvním pruhu jako okraj lesa jsem použil Lesní mýtinu varianta D k.č. 9824. Druhý podkladový pruh je Lesní mýtina varianta A k.č. 982. Jako třetí podkladový pruh je použita Neobdělávaná louka varianta F k.č 4706.

 

Když jsem měl podkladové foliáže v lese přilepené začal jsem se sázením keřů kolem opěrné zdi a na krajní trávu modulu

 

Dále jsem zkusil napatinovat koleje rzí, nástupiště a cestu k nádraží trochu zašpinit prachem. Když jsem byl u toho patinování, řekl jsem si že si zkusím napatinovat i osazené lampy. Na patinu kolejí jsem použil světlou rez od Agamy. Ten samí patinátor jsem použil i na nádražní a pouliční lampy. Mezi koleje, na nástupiště a na krajích cesty jsem použil patinátor světlá zem od MK.

Měl jsem připravené pár stromků do lesa od Model Scene Modřín 70mm k.č. MO070, Modřín s kmenem 150mm k.č. MK150, Smrk krajní, jednostranný  porost 150mm k.č. SK151, Smrk s krátkým kmenem 150mm k.č. SK152, Smrk 30mm k.č. SM030, které jsem jen zapíchl do lesa. Nelepil jsem je, protože v polystyrénu drží pevně. Zatím je osázeno zhruba jedna třetina lesa. Postupně budu dokupovat stromky a sázet je. Je to ovšem na dlouhou trať.