Skála a terén - podruhé

Se synem jsme hráli fotbal a nedopatřením se dostal míč na kopec modulu "Kostelec druhá část". Po míči vznikla velká díra. Přítelkyně řekla ať z ní udělám "Macochu". Přemýšlel jsem jak díru opravit. Nakonec jsem se rozhodl celý kopec zbourat a postavit jiný. Skály ze sádry se mi stejně moc nelíbili, a navíc to není čistá a jednoduchá práce.

Na stránkách mnitky se objevil článek, jak udělat skály ze styroduru. Rozhodnutí tedy padlo na styrodur. U nás se rozjel po celém městě bům se zateplováním panelových domů. Neváhal jsem a u třech domů jsem požádal chlapy, jestli by mi nevěnovali desku styroduru. Tím to způsob jsem získal tři nové celé desky styroduru tloušťky 12 cm. Jedna necelá deska padla na modul a zbylé dvě jsou do zásoby. 

Desku jsem vyřezal ve tvaru kolejí a přilepil k podkladu místo původního kopce. V kopci plánuji lesní cestu mezi skálami vyústěnou na palouku na kopci. Terén jsem nahrubo vytvaroval pájkou. Po pájce přišel na řadu sádrokartonářský smirk k doladění povrchu.

Skály jsem řezal nepromyšleně zalamovacím nožem, jak mně napadlo dokud mi to nepřipomínalo tvar skály.

Vzhledem k tomu, že styrodur nesnáší barvy ředěné syntetikou, použil jsem jako základní nátěr akrylové barvy ředěné vodou odstín bílé, černé, hnědé a zelené.

Barvy jsem smíchal dohromady a skály natíral štětcem. Při této činnosti mi pomáhal syn, kterému je 3,5 let. Z činnosti byl nadšen a na svou práci byl zaslouženě pyšný.

Po třítýdením pohledu na skály, jsem si řekl, že to není pořád ono. Rozhodnutí na sebe nedalo dlouho čekat. "Skály se musí repasovat". Vzal jsem tedy znovu do ruky zalamovací nůž a znovu jsem do styroduru řezal a řezal ... Základ byl již hotov a tak nebyl moc velkým problémem skály dopracovat. Bylo třeba předělat i silnici mezi skalami. Vedení silnice do kopca je trochu nesmyslná a tak jsem zvolil vedení silnice z kopce.