Multifunkční hodiny

Vytvořil jsem multifunkční hodiny nejen s budíkem. Hodiny obsahují budík, stopky a odečet času takzvanou "Minutku". Jediné co program neumí, je spouštět počítač při aktivaci budíku. Pokud by jste chtěli hodiny spouštět při startu operačního systému, dejte exe soubor do složky "Po spuštění" v nabídce "Start".

Při spuštění programu se otevře v levém horním rohu základní zobrazení hodin. V okně je vidět pouze hodiny a v pravém rohu okna programu bíle datum. Datum je v pořadí měsíc - den - rok.

S tímto základním zobrazením nelze nijak hýbat. Pokud by jste chtěli hodiny přemístit na jinou pozici na monitoru, musí se vyvolat kontextové menu kliknutím pravým tlačítkem myši v okně hodin. Z nabídky poté vyberte "Zobrazit přesunutí". Tím se zobrazí ovládací lišta jak je zvykem u systému Windows. Poté stačí jednoduše okno myší chytit a přetáhnout na novou pozici. Pro skrytí ovládací lišty opět vyvolejte pravím kliknutím myši v okně hoden kontextové menu a vyberte z nabídky "Skrýt přesun.

Pro nastavení budíku vyberte z kontextového menu "Nastavit budík". Otevře se okno pro nastavení budíku.

Okno se skládá ze dvou částí. První je povinná a druhá je nepovinná. V povinné části musíte definovat, zda se jedná o ranní dobu AM, nebo odpolední dobu PM. Poté se nastaví čas. Pokud budete chtít změnit text která se zobrazí v době "buzení" jednoduše jej přepište v textovém poli v "Nepovinném nastavení". Pokud máte nastavené požadované hodnoty klikněte na zelené tlačítko "On". Okno se automaticky zavře a nastaví budík. V okně pro nastavení se lze pohybovat pomocí klávesy "Tabulátor".

V okně z hodinami je poté vidět nastavení budíku. Pokud budete chtít budík vypnout než proběhne jeho aktivace, použijte zelené tlačítko "Off". Budík se vypne a červeně znázorněná informace o nastavení budíku zmizí.

Z kontextového menu lze vybrat i další dvě funkce jako "Stopky",

a odečet času "Minutku".

Odečet pracuje pouze s sekundami a setinami. Pokud potřebujete odečíst minuty, je třeba tuto hodnotu převést na sekundy. Sekundy se zadávají do delšího pole. Pokud není zadána žádná hodnoto, jsou zobrazeny pouze nuly a aktivujete odečet kliknutím na tlačítko "Start", začne odečet od 10 sekund.

Samotné hodiny se dají zvětšit. Je myšleno i na slabozraké lidi. Tato funkce je pouze u číslicového zobrazení hodin. Datum zůstává stejně velký jako v základním zobrazení. Funkci opět najdete v kontextovém menu u položky "Hodiny".

Číselné zobrazení hodin lze zvětšit o 50%,

nebo o 100%.

Pro stažení Multifunkčních hodin použijte tento odkaz : https://uloz.to/xUbk1kv/budik2-zip . Soubor je zazipovaný. Tento program se neinstaluje. Stačí rozzipovat a spustit.

Diskusní téma: Multifunkční hodiny

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek